Teraz jest 18 gru 2017, o 23:22

Anonimowość

Moderatorzy: Craven, kaduceusz

• Autor
  • Wiadomość

Karczmarz

Anonimowość

Post7 wrz 2013, o 10:22

Zastanawiam się co tak w zasadzie oznacza regulaminowy wymóg o tym, że praca ma być anonimowa w praktyce? W teorii z regulaminu wynika, że ma nie zawierać danych autora w tekście, ale przecież prace można poznać po wielu innych rzeczach, jak chociażby ilustracje. Czy np. zakładając że autorka W Poszukiwaniu Poszukiwacza ma charakterystyczną (moim zdaniem genialną) kreskę, to czy będzie mogła w kolejnych edycjach zamieszczać swoje ilustracje w pracy? Przecież tego typu kreska i jakość rysunków nie pozostawia złudzeń kto jest ich autorem. Druga sprawa dotyczy dyskusji nad scenariuszem - czy regulaminowy zapis de facto należy interpretować, że autor zobowiązuje się nie dyskutować w żadnym miejscu na temat swojej pracy? Nie ukrywam, że chętnie bym poszukał wsparcia zadając parę otwartych pytań do dyskusji czy to tu, czy na Polterze, czy na fejsie czy gdziekolwiek - ale de facto na podstawie tego można już powiązać pracę z autorem...

Innymi słowy jak żyć? Co wolno a czego nie aby praca była wciąż anonimowa

Craven

Re: Anonimowość

Post7 wrz 2013, o 15:00

Na początku powiem, że wypowiadam się teraz jako juror i absolutnie nie będzie to zdanie Kapituły jako całości.

Po pierwsze - reguła jest prosta, w pracy ma nie być danych. Jeśli ktoś rozpoznaje kreskę czy styl wypowiedzi, to jego problem (o ile jest to w ogóle problem).

Po drugie - ja osobiście nie odgadłem nikogo jak do tej pory. W 2012 miałem swoje typy, ale oba były nietrafione. Ale innym się udawało. Absolutnie nie mamy na celu nikogo "blokować". Rysunki mogą być równie charakterystyczne jak styl pisania przygody czy styl w ogóle. Nie da się tego uniknąć.

Po trzecie - wielu autorów w ciągu tych piętnastu lat podpierało się wsparciem innych, redakcją i krytyką znajomych i nie łamali zasady anonimowości. Przynajmniej ja nie kojarzę by ktoś został zdyskwalifikowany za jej złamanie.
Węglowy Szowinista - dzień bez autopromocji dniem straconym.
Plany:
Dr0ne/BUD1138 [przetestowane, spisywane]
Fiasko [spisane, do poprawek]
Kampania inspirowana NGE/Pacific Rim [pomysły]
Merkawa [zaawansowane]

kaduceusz

Re: Anonimowość

Post7 wrz 2013, o 15:05

W tym zapisie chodzi o to, źe nie ma być jawnie określone kto jest autorem. Kapituła sobie moźe zgadywać po stylu wypowiedzi, ilustracjach czy czymkolwiek innym, ale równie dobrze blublu może zrobić ilustracje komu innemu i wtedy nasze zgadywanie zda się na nic. Takźe ja teź nie widzę problemu, Karczmarzu.
Tomasz "kaduceusz" Pudło
punkt K - mój blog o graniu (RPG i CVG)
Obecnie prowadzę: Rdzeń 16 - sci-fi z łowcami nagród i farmami osneotycznymi
Aktualny projekt: Water World RPG (już prowadzony, do spisania)

Powrót do Quentin - dyskusja ogólna